Tiesos Draugas Ekstra Nr. 2 
LEBBS naujienos 
2005 rugsėjo 28
 
Jei laikysitės mano mokslo, jūs iš tikro būsite mano mokiniai;
jūs  pažinsite tiesą ir tiesa padarys jus laisvus. Jn 8, 31-32
 
 
*Tiesos Draugas Extra yra kassavaitinis arba dvisavaitinis 
Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjungos leidinys,
platinamas elektroniniu paštu, skirtas apžvelgti mūsų bendrijos įvykius,
naujienas, spausdinti aktualius straipsnius bei esė.*

Šiame numeryje:
 Naujienos iš Vilniaus Naujojo Testamento baptistų bendruomenės
Lietaus stovykla Užluobėje
Lietuvos Biblijos draugijos akcija studentams ir mokiniams
LEBBS skelbia geriausio paveikslo konkursą!
Reklama - galimybė nebrangiai apsistoti Klaipėdos pajūryje!
 
 

Naujienos iš Vilniaus NTBB

Arnoldas Matijošius, Vilniaus NTBB

  

    Rugsėjo 24 d., šeštadienio, rytą 7 val. grupelė tikinčiųjų kartu su keletu savo vaikučių ir nemažu būreliu vaikų namų auklėtinių autobusu pajudėjo Nemenčinės (Vilniaus raj.) miškų girininkijos link. Vykome pakviesti į inkilėlių ir lesyklėlių gaminimo šventę. Tai jau antras toks tarpusavio bendradarbiavimo renginys, kuriuo siekiame susidraugauti kartu pažindami nuostabią Dievo kūriniją – kalvotas ir miškingas Vilnijos apylinkes. Kaip tik šiose apylinkėse mūsų šalies sostinės įkūrėjas kunigaikštis Gediminas kadaise medžiodamas vaikėsi milžiniškus taurus ir stumbrus, brido per gilias upes ir liūnus, laipiojo per išvirtusių šimtamečių ąžuolų kamienus.

 

    Nors jau baigiasi pirmasis rudens mėnuo, oras pasitaikė šiltas, tiesiog vasariškas. Vaikams labai patiko jėgėrių pasakojimas apie miško auginimo ir priežiūros ypatumus, apie inkilėlių ir lesyklėlių naudą. Žaidėme įvairius žaidimus, virėmė valgį ant laužo, bendravome. Bendruomenė kaip padėką iš girininkijos gavo padėkos raštą, pristatantį Nemenčinės girininkijos veiklą DVD diską, įvairių firminių suvenyrų. Vytas Verikas sekmadienį papasakojo visai bendruomenei, gausiai susirinkusiai švęsti Viešpaties Vakarienės, apie šį renginį ir paprašė toliau palaikyti tokias išvykas piniginėmis aukomis, ištikima malda bei prisidėjimu prie jų organizavimo. Sekmadienį į mokyklėlę atvyko net 15 vaikų namų auklėtinių. Dauguma yra pastovūs jos lankytojai, keletas dalyvauja "Tyrinėtojo klube". Taigi toliau tęsiame krikščionišką liudijimą šio pasaulio nuskriaustiesiems tėvų paliktiems vaikučiams.
 
  * * *
    Rugsėjo 24 d., šeštadienį, trys Vilniaus NTB bendruomenės atstovai A. Pabarčius, G. Kalytis ir "Kolia" N. Šavyrovas apsilankė Kauno Gerosios Naujienos baptistų bendruomenės (pastorius Artūras Pučkovas) maldos namuose, kur vyko keleto Pietų, Vidurio ir Šiaurės Lietuvos baptistų bendruomenių pasitarimas giesmių šventės tema. Pastoriai išreiškė nuomonę, kad šlovinant Dievą mūsų neturėtų skirti nei priklausymas Baptistų sąjungai ar Nepriklausomų baptistų aljansui, nei teologinių įsitikinimų ypatumai. Kai kuriose bendruomenėse esama profesionalių choreografų, chorų dirigentų, muzikantų, todėl baptistų potencialas yra didelis, ir tai negali nedžiuginti. Galime mėginti kartu repetuoti ir giedoti dvi ar trys bendruomenės kartu. Juk egzistuoja puikus vilniečių jaunimo choras iš reformatų ir liuteronų parapijų. Susitikimo Kaune metu taip pat apsvarstyta galimybė daryti regionines giesmių šventes, nes mūsų kelionės dabar labai pabrango dėl pakilusių automobilinio kuro kainų. Suprantama, bet kokius renginius turėtų paruošti ir vieninga mūsų malda bei aukos, todėl kartu visi kreipėsi į Viešpatį pagalbos.
 


Lietaus stovykla Užluobėje

Solvita Šikšnė, Ylakių EBB

 

   Šiemet mūsų stovyklą, vykusią rugpjūčio 11-14 d., turbūt būtų galima pavadinti rekordine lietaus stovykla!

   Tokiomis aplinkybėmis paaiškėjo didžiausi stovyklos fanai – ekstremalai, kurių neblėstančios meilės stovyklai lietus neįstengė nuplauti!

   Po didelių abejonių ir svarstymų, vis dėlto buvo nuspręsta stovyklą tęsti.

   Gali pasirodyti keista, bet „lietaus“ žmonių susirinko virš penkiasdešimties ir dar apie 20 ‘prižiūrėtojų’.

   Rytai prasidėdavo rimtu bėgimo krosu, o po sočių pusryčių atsidėdavome rytiniam Biblijos skaitymui, aptarimui ir maldai.

   Per  hobio darbelių užsiėmimus išmokome apyrankių, liūtų kaukių, perukų, skulptūrų gamybos meno bei paišymo ant marškinėlių, tad visi  parsivežėme po mažą prisiminimą iš stovyklos...

   „Būkite šventi, nes aš esu šventas“ (1 Pt 1,16) – tokia buvo stovyklos tema. Biblijos pamokėlės metu bandėme suprasti, ką tai reiškia.

   Štai ir pralėkė pirmoji dienos dalis.

   Popiet sporto mėgėjai aršiai rungėsi futbolo aikštelėje bei  estafetės rungtyse. Vieną dieną vaikščiojome po Skuodo rajono lankytinas vietoves: Šauklių riedulyną-kadagyną „Šauklių tundrą“,  Mosėdžio akmenų muziejų bei unikalią V.Into sodybą.

   Dienai gęstant ir vėl susirinkdavome prie Viešpaties žodžio. Štai šeštadienio vakarą mus aplankė svečias iš Liepojos, pasitarnavęs žodžiu ir giesmėmis.

   Na, o paskutinį vakarą išvydome puikų talentų šou! Vakaras prasidėjo pačių mažiausiųjų mūsų stovyklautojų pasirodymu, kurie pasislėpę už liūtų kaukių, giedojo apie nuostabią, aukštą, plačią ir gilią Dievo meilę, o baigėsi paauglių grupelių vaidinimais apie blogio ir gėrio jėgas, kaip nedera evangelizuoti, ir kaip blogai būti šališkam, nes tai būtinai atsirūgs:)!

   Suprantama, kaip dera tikriems ekstremalams, naktinio žygio praleisti nevalia! Tad apsisiautę paskutiniais lietpalčiais išžygiavome į naktinius Užluobės miškelius. Tik kažkaip netyčia pasitrumpinom gana netrumpą kelelį ir kaip užstatą miško piratams, kurie kėsinosi įtraukti mus į savo paslėptus tinklus, surinkome ne tuos grybus ir uogas, ir dar kažkokio negyvėlio per klaidą neradom...tad tokie buvo mūsų naktiniai išgyvenimai – sakyčiau, visai smagūs:). Svarbiausia, kad sveiki gyvi grįžome į stovyklavietę, kur prie laužo mūsų laukė likusieji stovyklautojai.

   Šį pasakojimą norėčiau užbaigti viena mintimi, kurią pasakė mūsų stropusis pagalbininkas, brolis Vilius iš Vokietijos: „Svarbiausia ne tai, ar lietus lyja, ar saulė šviečia, svarbiausia tai, kad Jėzus yra čia, tarp mūsų“.

   Ačiū visiems, kurie įdėjo daug darbo, kad ši stovykla įvyktų. Ačiū Ylakių, Mažeikių, Kretingos ir Klaipėdos bendruomenių broliams bei seserims ir, žinoma, mūsų Dievui.        

 
 

               

            Ekskursija į "Šauklių tundrą"                                                         Klausomės Dievo Žodžio


Akcija studentams ir mokiniams
 
Nuo rugsėjo 12 d. iki spalio 24 d. Lietuvos Biblijos draugijoje 2005 m. leidimo Šventasis Raštas mokiniams ir studentams kainuoja 10 proc. pigiau.
Ekumeninis leidimas – tik 31,50 Lt (įprasta kaina 35,00 Lt)
Mokslinei teologinei literatūrai – net 15 proc. nuolaida.
 
Lietuvos Biblijos draugijos adresas – J.Basanavičiaus g. 16-117, Vilnius.
El. paštas: lbd@biblijosdraugija.lt
 

Dėmesio, konkursas!

Linas Andronovas, LEBBS vykdomasis sekretorius
 
Tarptautinė baptistų teologijos seminarija Prahoje paskelbė iniciatyvą surinkti paveikslų kolekciją, kuri atspindėtų Europos baptistų federacijos įvairovę. Prie šios iniciatyvos norėtume prisidėti ir mes, todėl skelbiame geriausio paveikslo konkursą. Reikalavimai: paveikslas turėtų būti nutapytas mūsų sąjungai priklausančių bendruomenių narių, nebūti pernelyg mažas (ne mažesnis kaip 50x50cm), pageidautina, kad nebūtų per daug depresyvus J. Lauksime paveikslo nuotraukos ir trumpo pristatymo el.paštu baptist@takas.lt iki šių metų pabaigos. Ekspozicijai Prahos seminarijoje išrinkto paveikslo autorius bus apdovanotas(-a)!
 


Reklama.
LEBBS
 
    Norėtume savo bendruomenių nariams pareklamuoti galimybę apsistoti Klaipėdos pajūryje. LEBBS raštinė turi patogiai įrengtą 1-2 vietų kambarį su dušu, virtuve bei galimybe naudotis internetu. Raštinė įsikūrusi Klaipėdos evangelikų baptistų bendruomenės patalpose, pačiame miesto centre. Apsistodami pas mus tuo pačiu paremsite ir LEBBS darbą mūsų visų labui. Maloniai kviečiame į pajūrį!
 
 
LEBBS svečių kambarys
 


 
*Straipsniai trumpinami ir redaguojami redakcijos nuožiūra. Redakcijos nuomonė ne visada sutampa su autorių nuomone. 
 
*Jei norite atsisakyti naujienų, atsiųskite tuščią elektroninį laišką su žodeliu - NESIŲSTI.
 
© Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjunga
Vytauto 38a, 92127 Klaipėda
Tel.: 46-314474
El.paštas:
baptist@takas.lt
 
Mūsų sąskaita:
Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjunga
Įmonės kodas: 9207769
SEB Vilniaus bankas,
Banko kodas: 70440
Sąskaitos nr. LT79 7044 0600 0415 1925