Tiesos Draugas Ekstra Nr. 8
LEBBS naujienos 
2005 lapkričio 30
 
Jei laikysitės mano mokslo, jūs iš tikro būsite mano mokiniai;
jūs  pažinsite tiesą ir tiesa padarys jus laisvus. Jn 8, 31-32
 
 
*Tiesos Draugas Extra yra kassavaitinis arba dvisavaitinis 
Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjungos leidinys,
platinamas elektroniniu paštu, skirtas apžvelgti mūsų bendrijos įvykius,
naujienas, spausdinti aktualius straipsnius bei esė.*

Šiame numeryje:
 LEBBS ir NEBIM seminaras finansininkams, buhalteriams ir tarybų pirmininkams
Vilniaus Naujojo Testamento baptistų bažnyčios 13 metų gimtadienis!
Neakivaizdinė Biblijos mokykla kviečia į seminarą Tarnystėje gyvenimui. Diakonijos aspektas
Naujienos iš Irako - taikdario paieškos
EBF maldos kalendorius
Geriausio paveikslo konkursas tęsiasi!
Kviečiame apsilankyti - www.baptist.lt
 
LEBBS ir NEBIM seminaras Kaune
Linas Andronovas
   
   

    Lapkričio 19 dieną Kaune LEBBS ir Neakivaizdinė Biblijos mokykla bendromis jėgomis surengė praktinį seminarą bendruomenių pirmininkams, kasininkams,

buhalterėms ir panašias tarnystes bendruomenėse turintiems žmonėms.

    Seminarą sudarė dvi dalys – Lietuvos Respublikos įstatymų, liečiančių religinių bendrijų veiklą, apžvalga bei praktinių klausimų, susijusiu su VMI, SODROS ir kitų finansinių institucijų keliamais reikalavimais bendruomenių finansinei apyskaitai, aptarimas. Seminare dalyvavo LEBBS Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Rokiškio bendruomenių, Panevėžio Dievo Malonės bei Panevėžio Jėzaus Kristaus krikščionių-baptistų bendruomenių atstovai. Seminarą pravedė LEBBS patarėjas teisės klausimais Arnoldas Matijošius, LEBBS administratorė Sandra Daktaraitė bei LEBBS vykdomasis sekretorius Linas Andronovas. Teigiama reakcija į seminarą nustebino tiek organizatorius, tiek pačius dalyvius. Praktiškai visos bendruomenės susidūrė su įstatymų labirintais ir vienas kitam prieštaraujančiais finansinių institucijų reikalavimais religinių bendrijų finansinei veiklai. Kai kuriuos aktualius klausimus pavyko išsiaiškinti seminaro metu, kitus dar teks tirti pasitelkus įstatymų žinovus įvairiose valstybės institucijose. Apibendrinant galima būtų pasakyti, jog seminaras buvo iš tiesų naudingas ir reikalingas. Bendradarbiavimas tokiais klausimais, ko gero, būtinas kaip ir bet kurioje kitoje tarpbendruomeninio gyvenimo srityje.

 

                                        Seminaro dalyviai    

 


Vilniaus Naujojo Testamento baptistų bažnyčios gimtadienis!

Arnoldas Matijošius, Vilniaus NTBB

 

    Lapkričio 26 d., šeštadienį, Vilniaus „Naujojo Testamento“ baptistų bendruomenė (Algirdo g. 48) šventė 13 metų gimtadienį. Atrodytų, sukaktis neapvali, tačiau vis tiek nutarėme pasinaudoti ja Dievo pagarbinimui pasikviesdami į svečius tuos, kurie „gimdė į tikėjimą“ bei ėjo greta keletą metų. Prieš 13 metų Kauno „Gerosios naujienos“ baptistų bažnyčia rengė evangelizacijas sostinėje. Keletas žmonių įtikėjo. 1992 m. lapkričio pabaigoje 9 vilniečiai tikintieji traukiniu atvyko į Kauną ir viename iš baseinų priėmė biblinį krikštą taip susitapatindami su nužudytu, tačiau pergalingai prisikėlusiu ir dabar Dievo Bažnyčiai vadovaujančiu Jėzumi Kristumi. Nuo tos dienos „Naujojo Testamento“ bažnyčia kasmet augo, bendradarbiavo su „Kristus tautoms“ misija iš JAV, vėliau prisijungė prie Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjungos. Daugiausia bendruomenėje yra buvę 60 narių, dabar – 50. Keletas išvyko į užsienį ir ten prisijungė prie vietinių bažnyčių.

    Į gimtadienį Vilniuje atvyko ir sveikinimo žodžius tarė Kauno „Gerosios naujienos“ baptistų bažnyčios pastorius Artūras Pučkovas, Kauno „Dievo malonės“ baptistų bažnyčios pastorius Artūras Narbutas su žmona Asta, grupelė marijampoliečių ir jų pastorius Pranas Bielevičius, Vilniaus „Malonės“ baptistų bažnyčios pastorius Styvas Deivis su dviem dukrom. Šeimininkai parodė vaikų mokyklėlės spektakliuką anglų kalba apie karalių Konradą, paruošė porą naujų giesmių, didelę nuotraukų galeriją,  garso įrašus su linkėjimais iš kitų bažnyčių, bendruomenės 13 metų istorijai ir dabarčiai skirtą lankstinuką. Keletas žmonių išėję į priekį pasidalijo asmeniniais liudijimais, kaip atėjo į bendruomenę ir ką jiems reiškia Jėzus Kristus.

 

       

  Vaikų mokyklėlės spektakliukas apie karalių Konradą                                    Didžiulis šventinis tortas!

 

    Po sveikinimų ir liudijimų dalies visi dalinomės vaišėmis ir didžiuliu tortu. Bendra dalyvių iš įvairių bažnyčių nuomonė buvo tokia, kad mums reikia ir toliau mokytis kartu bendrauti ir draugauti, nepaisant retkarčiais iškylančių nesusipratimų.

 

„Tarnystėje gyvenimui. Diakonijos aspektas“
NEBIM
 
    Neakivaizdinė Biblijos mokykla kviečia visus bažnyčių tarnautojus ir tarnus (žodžiu, visus narius) dalyvauti ir taip skirti laiko apmąstyti bažnyčios tarnystę iš socialinės pusės. Tikimės, kad aktyviai dalyvausite ir kuo greičiau apie savo dalyvavimą pranešite Sandrai adresu: office@baptist.lt.
 
    Seminaro lektorė - prof. Noomi Tönnäng (Švedija).
 
    Seminaras vyks gruodžio 16-17 dienomis Vilniaus Naujojo Testamento baptistų bažnyčioje (Algirdo 48). Pradžia - gruodžio 16 dieną 11 val.
 

Naujienos iš Irako
Žinutę atsiuntė Lina Andronovienė
 

    Tebevyksta taikdario Normano Kemberio, pagrobto Irake kartu su keliais kitais Vakarų šalių piliečiais, paieškos. 74-ių metų profesorius Normanas Kemberis, baptistas iš Britanijos, yra ilgametis neprievartos skatintojas, dirbęs drauge su Baptistų Taikos Draugija. Būdamas Irako karo ir okupacijos oponentas, profesorius Kemberis nusprendė prisijungti prie dviejų savaičių trukmės vizito į sukilėlių draskomą šalį. Savo draugams prieš kelionę jis sakė, jog nebegali likti vien stebėtojas, nors ir supranta labai rizikuojamas.

    Grupė, prie kurios jis prisijungė Irake, buvo įkurta menonitų bei kitų istorinių pacifistinių bažnyčių. Jos tikslas – padėti augti pasitikėjimui ir bendradarbiavimui tarp konfliktuojančių grupių. Į neramumų zonas tokios grupės vyksta vietinių taikos ir humanitarinių darbuotojų kvietimu.

    Vietinės saugumo pajėgos bei tarptautinė pagrobtųjų paieškos komanda šiuo metu ieško keturių dingusių humanitarinių darbuotojų. Kol kas neaišku, ar profesorių pagrobė kokia nors grupuotė politiniais sumetimais, ar viena iš šimtų nusikalstamų grupuočių, siekiančių iš pagrobimų užsidirbti pinigų.

    Irako sostinėje Bagdade yra neseniai susikūrusi baptistų bažnyčia, šių metų rugsėjo mėnesį priimta į Europos Baptistų Federacijos asocijuotus narius. Ji taip pat neseniai patyrė išpuolius prieš kelis savo vyresniuosius.

    Esame raginami prisiminti įvairiuose pasaulio taškuose dirbančius taikdarius, kurie savo tarnystės pašaukimą išgirdo Kristaus kvietime skelbti taikos evangeliją. Tuo pačiu tai priminimas mums patiems, jog esame pašaukti būti Kristaus teikiamos ramybės pasiuntiniais ten, kur dirbame ir gyvename.
 

Europos Baptistų Federacijos (EBF) maldos kalendorius

   

    Lapkričio 28 - gruodžio 4 melskimės už:

 

    Tarptautinę baptistų konvenciją

    (tai tarptautinė baptistų bendruomenių sąjunga, kurios nariai yra angliškai kalbančios baptistų bendruomenės Europoje)

 

    Bendruomenių skaičius:                                                    66

    Bendras narių skaičius:                               daugiau nei 3 500

    Prezidentas:                                                     Doyle Searcy

    Generalinis sekretorius:                                     Jimmy Martin

 

Dėmesio, konkursas!

Linas Andronovas, LEBBS vykdomasis sekretorius
 
    Tarptautinė baptistų teologijos seminarija Prahoje paskelbė iniciatyvą surinkti paveikslų kolekciją, kuri atspindėtų Europos baptistų federacijos įvairovę. Prie šios iniciatyvos norėtume prisidėti ir mes, todėl skelbiame geriausio paveikslo konkursą. Reikalavimai: paveikslas turėtų būti nutapytas mūsų sąjungai priklausančių bendruomenių narių, nebūti pernelyg mažas (ne mažesnis kaip 50x50cm), pageidautina, kad nebūtų per daug depresyvus J. Lauksime paveikslo nuotraukos ir trumpo pristatymo el.paštu baptist@takas.lt iki šių metų pabaigos. Ekspozicijai Prahos seminarijoje išrinkto paveikslo autorius bus apdovanotas(-a)!
 

Interneto puslapis - www.baptist.lt
LEBBS
 
    Norime pasidalinti geromis naujienomis - po ilgo laiko vėl turime, tiesa ne be kliūčių, veikiančią savo interneto svetainę. Joje galite rasti šiokios tokios informacijos apie mus ir mūsų gyvenimą. Svetainė dar kūrimo procese. Pastebėję kokių nors klaidų, apie tai rašykite svetainėje nurodytu elektroninio pašto adresu linas@baptist.lt. Šiuo metu vyksta įvairūs svetainės atnaujinimo darbai, todėl kartkartėmis galite jos ir nerasti :)
 

 

*Straipsniai trumpinami ir redaguojami redakcijos nuožiūra. Redakcijos nuomonė ne visada sutampa su autorių nuomone. 
 
*Jei norite atsisakyti naujienų, atsiųskite tuščią elektroninį laišką su žodeliu - NESIŲSTI.
 
© Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjunga
Vytauto 38a, 92127 Klaipėda
Tel.: 46-314474
El.paštas:
office@baptist.lt 
 
Mūsų sąskaita:
Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjunga
Įmonės kodas: 9207769
SEB Vilniaus bankas,
Banko kodas: 70440
Sąskaitos nr. LT79 7044 0600 0415 1925